Dergi abonesine sahte ‘polis’ kartı

Merkezi İstanbul'da bulunan bir derneğin aylık gazetesi için abone yaptıkları kişilere hazırladıkları ''polis'' ve ''basın'' kartları verdikleri belirlenen 2'si kadın 5 kişi gözaltına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.06.2010 - 11:42

Bursa merkez Osmangazi ilçesinde 5 kişinin Emekli Polisler Yardımlaşma Derneği'nin aylık yayımlanan Ekip Araştırma Polis Haberler Gazetesi için abone yaptıkları kişilere üzerinde polis amblemi bulunan ''Üye araç tanıtım'', ''basın'' ve ''polis'' kartları verdikleri bilgisine ulaşan Bursa Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, harekete geçti.

Derneğin Altıparmak Caddesi'nde bulunan bürosunda yapılan aramada, çok sayıda kart ele geçirildi. Olayla ilgili oldukları iddiasıyla Gani Ö, Ersen U, Soner G, Ebru B. ve Server Ö, gözaltına alındı.

Zanlılardan Ebru B'nin ''dolandırıcılık'' suçundan çok sayıda sabıkasının bulunduğunu, Ersen U'nun da ''Evrakta sahtecilik'' suçundan polis tarafından arandığı tespit edildi.

Zanlıların, gazeteye abone yapmak istedikleri kişilere, ''Abone olursanız size vereceğimiz kartlarla polislerin haklarından faydalanabileceksiniz. Basın kartlarıyla trafikte sıkıntı yaşamayacaksınız, araç tanıtım kartlarıyla da otopark parası ödemeyeceksiniz'' diye taahhütte bulundukları, karşılığında da vatandaşlardan 600 ile bin lira arasında para istedikleri belirlendi.

Gözaltındaki 5 kişi, sorgulanmalarının ardından ''dolandırıcılık'' suçundan adliyeye sevk edildi.

Sayfa Yükleniyor...