Derik Kaymakamı'nı şehit eden teröristler yakalandı

Mardin'in Derik İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün şehit olduğu bombalı saldırıya karıştığı tespit edilen 2 terörist, bir eve düzenlenen operasyonla yakalandı.

İHA 12.11.2016 - 15:28 | Son Güncelleme : 12.11.2016 - 16:32

Derik Kaymakamı'nı şehit eden teröristler yakalandı

Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ü şehit eden 2 terörist silahları ile birlikte yakalandı.

Güvenlik güçleri dün gece aldıkları istihbarı bilgiler doğrultusunda PKK’nın dağ kadrosunda olduğu tespit edilen 2 teröriste yönelik operasyon yaptı. Operasyonda teröristler saklandıkları evde silahları ile birlikte yakalandı. Yakalanan teröristlerin Kaymakam Safitürk’ün saldırısını düzenleyen teröristler olduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma ve operasyonlar aralıksız devam ediyor.

10 Kasım günü teröristlerin Derik İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atanan Muhammed Fatih Safitürk'ün masasının altına yerleştirdikleri bidon içerisinde plastik el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu Kaymakam Safitürk ağır yaralanmış ve tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu.

Olayın ardından güvenlik güçleri tarafından ilçede düzenlenen geniş kapsamlı operasyonda 25 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan teröristler sorgulanmak üzere Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirilirken, olay ile ilgili çok yönlü olarak sorgulamanın devam ettiği belirtildi.

ERUH KAYMAKAMI'NA SUİKAST YAPACAKLARDI

Bu arada Siirt'in Eruh ilçesinde terör örgütü PKK/KCK yönelik operasyonda, aralarında İçişleri Bakanlığı'nca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Eruh Belediyesine görevlendirilen Kaymakam Murtaza Dayanç'a suikast hazırlığında olanların da yer aldığı 18 zanlı yakalandı.

DERİK KAYMAKAMI MUHAMMET FATİH SAFİTÜRK ŞEHİT OLDU

Sayfa Yükleniyor...