'Dershaneler bizim projemiz'

4+4+4 sistemiyle birlikte hükümetin devreye sokmaya çalıştığı dershanesiz eğitim dönemi için CHP tepkili.

26.03.2012 - 08:27

'Dershaneler bizim projemiz'

CHP, bedelli askerlik, intibak yasası önerilerinden sonra dershanelerin kaldırılması önerisinin de AKP projesi gibi kamuoyuna sunulduğunu savundu.

CHP Basın Birimi'nden, yapılan yazılı açıklamada 'Başbakan Erdoğan'ın 'olmaz' dediği CHP projelerini daha sonra sahiplendiği' iddia edilerek şöyle denildi:

''CHP'nin seçim öncesi hazırlayıp kamuoyu bilgisine sunduğu, bedelli askerlik ve intibak yasası önerilerinden sonra sınav sistemiyle dershanelerin kaldırılması önerisi de Başbakan tarafından AKP projesi gibi kamuoyuna sunuldu. Hükümet, CHP'nin projelerini kaynak belirtmeden kendi projesiymiş gibi kullanırken, CHP bu projeleri açıkladığında görmezden gelen yazarların, çizerlerin, gazetecilerin 'CHP proje üretmiyor' demeye devam etmesi ise, hükümetin intihalci eğilimine medyanın göz yumması anlamına gelmektedir.'

Açıklamada CHP'nin seçim öncesi hazırladığı ve kamuoyuna açıkladığı Eğitim Raporu'nda dershanelerin kaldırılmasını öngören bölüme de yer verildi.

PAZARLAMA STRATEJİSİ
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ise ''10 yılda dershanelerdeki öğrenci sayısını 2'ye katlayan AKP, bugün dershanelerin kalkacağını söylüyor. 4+4+4 teklifinde böyle bir şey yok. Böyle bir tabloda, Sayın Başbakan'ın 'dershaneleri kapatacağız' cümlesi sadece ve sadece bir pazarlama stratejisidir, 4+ 4+ 4'ü milletin gözünden kaçırma stratejisidir'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...