Destanın kamera arkasında neler yaşandı?

'Star Wars'un yapım süreci CNBC-e’de Kamera Arkası özel programlarla ekrana geliyor. Bunlardan biri de televizyonda ilk kez yayınlanacak olan 'Star Wars Episode III: Revenge Of The Sith’in kamera arkası...

03.02.2010 - 16:37

Destanın kamera arkasında neler yaşandı?

George Lucas’ın Star Wars’u yaratışının öyküsünü bilmeyen yoktur. Lucas’a şüpheyle bakılırken ortaya modern bir popüler kültür fenomeni çıkarışı... Peki ya daha az bilinen bir konuya ne dersiniz?


Serinin yapım süreci CNBC-e’de Kamera Arkası özel programlarla ekrana geliyor. Bunlardan biri de televizyonda ilk kez yayınlanacak olan Star Wars Episode III: Revenge Of The Sith’in kamera arkası.

Kamera Arkasında Neler Yaşandı?
Gerçekçi dövüş sahneleri için yaralanma pahasına çalışan sirk dublörleri, tek bir filmmiş gibi kurgulanmış öykü mozaiği, çok özel görüntüler, oyuncularla yapılan söyleşiler ve George Lucas’ın kendi ağzından çekim sürecine dair en samimi itiraflar: CNBC-e’de 18:50’de Kamera Arkası’nda!

REVENGE OF THE SITH (7 Şubat Pazar)
Anakin’in Darth Vader’a dönüşmesinin hikayesinin anlatıldığı bölümde unutulmaz düello sahnelerine tanıklık edeceğiz.

Bölüm III'te Anakin Skywalker'la karşılaştığımızda kendisi artık bir Jedi Şövalyesi. Beklendiği gibi, yeteneği ve gücü daha da artmış durumda - ama daha filmin başında düello yaptığı Sith Lordu Kont Dooku'nun söylediği gibi: "İki katı gurur, iki katı şiddetli düşüş demektir." Anakin Jedi Şövalyesi olmasına rağmen hala önünün kapandığını, istediği kadar hızlı gelişmesine izin verilmediğini hissediyor. Tabii bu olumsuz hislerinde ona akıl hocalığı yaparken perde arkasında Sith Lordu Darth Sidious kimliğiyle Jedi'ların sonunu hazırlayan Palpatine'ın yönlendirmelerinin de önemli payı var. Bölüm III'ün unutulmaz sahneleri arasında Yoda ile Darth Sidious ve Anakin ile Obi-Wan arasında düellolar da var.

'Star Wars' Bölüm III Revenge Of The Sith 18:50’de CNBC-e'de.

Serinin ekrana gelecek yayın sıralaması:
-Star Wars III: Revenge of the Sith 2005 (7 Şubat)

-Star Wars IV: A New Hope 1977 (14 Şubat)

-Star Wars V: The Empire Strikes Back 1980 (21 Şubat)

-Star Wars VI: Return of the Jedi 1983 (28 Şubat)

Star wars Serüveni aynı zamanda geçtiğimiz senelerde vizyona giren ve serinin diğer filmleri gibi yoğun ilgi gören The Clone Wars adlı çizgi diziyle Mart ayında da devam edecek.

'Star Wars' hakkında daha fazla bilgi, video, oyun ve röportajlar için: http://sw.cnbce.com/

STAR WARS'A YAKINDAN BAKIN

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...