Deutsche Welle kısa dalgaya veda ediyor

Almanya'nın sesini dünyaya ileten Deutsche Welle Almanca yayınları artık internet üzerinden ses dosyalarıyla sürdürülecek.

31.10.2011 - 11:12

Deutsche Welle kısa dalgaya veda ediyor

Almanca radyo programlarını multimedyanın sunduğu olanaklarla dünyadaki dinleyecilerine ulaştıracağını belirten DW Genel Müdürü Erik Bettermann, “Radyo yayıncılığında yıllardan beri edindiğimiz bilgi ve deneyimi yok etmeyeceğiz. Bunların yeni radyo hizmetlerine aktarılmasına devam edilecek” dedi.

DW'nin Almanca radyo programlarına bundan böyle “podcast” denilen abonelik sistemi ya da internet sayfalarında yer alan ses dosyaları (Audio-on-Demand) üzerinden ulaşmak mümkün olabilecek.

DW Almanca yayınlarının yeni sorumlusu Ute Schaeffer de bu konuda DW Almanca Bölümü'nün zamanında harekete geçtiğini belirterek “İyi metinlerimz, ayrıntılı grafiklerimiz, bilgilendirici sesli haberlerimiz ve ayrıca giderek daha fazla görüntülü hizmetimiz var” dedi. Schaeffer, Almanca yayınların gelecekte de bilgilendirici olmasına ağırlık verileceğini kaydetti.

DW'nin yeni dijital medya olanaklarından yararlanmaya devam edeceğini ve DW'nin bu konuda hazırlıklı olduğunu belirten DW Genel Müdürü Bettermann, “İnternet, medya dünyasında bir devrim yarattı. Bu temel değişimlere yanıt vermek zorundayız” şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...