Ankara'da çöken yola önce otomobil sonra kamyon düştü

Ankara'da yolda bir anda açılan çukura önce park halindeki araç, ardından kamyon düştü.

İHA - Anadolu Ajansı - DHA 06.05.2016 - 09:56 | Son Güncelleme : 06.05.2016 - 15:40

Ankara'da çöken yola önce otomobil sonra kamyon düştü

Çankaya Çiğdem Mahallesi 1588. Sokak'ta bulunan Ortadoğu Konutları’nın önünde patlayan su borusu yolun çökmesine neden oldu.

Saat 05.30 sularında meydana gelen olayda park halindeki bir otomobil oluşan çukura düştü. Çöken yolun çıkardığı sese uyanan apartman sakinleri, durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, bölgeye güvenlik şeridi çekti. Bir itfaiye eri beline bağlanan ipin yardımıyla göçüğe girdi.

Biriken su nedeniyle sadece üst kısmı görünen otomobilde incelemelerde bulunan itfaiye eri, patlayan borudan akan suyun kesilememesi nedeniyle geri çıkmak zorunda kaldı.

Bunun üzerine belediye ekiplerine haber verildi. Belediyeye ait vidanjörle göçükteki su çekilmeye çalışıldı. Aracın göçükten çıkarılması için de çekici çağrıldı.

Yola düşen aracın içinde insan bulunması ihtimaline karşı olay yerinde ambulans hazır bekletildi. Polis ekipleri, yolun tekrar çökme tehlikesine karşı güvenlik önlemleri aldı. Aracın göçüğe düşme anları ise, bölgedeki bir marketin güvenlik kameralarına yansıdı.

Görüntüleri inceleyen polis ekipleri, aracın sahibine ulaşmak için çalışma başlattı.

ASKİ'DEN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Çiğdem Mahallesi'nde özel bir binaya ait alanda, 1970'li yıllardan kalma foseptik çukurunun çökmesi sonucunda oluşan çukura bir aracın düştüğü, ASKİ’nin olayda herhangi bir ihmalinin bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada, ASKİ yetkililerinin, çöküntünün su borusu patlamasından kaynaklanmadığını, binayı besleyen plastik su borusunun çöküntü nedeniyle bağlantı yerinden çıktığını belirttikleri ifade edildi.

Olayın meydana geldiği alana ASKİ ekiplerinin gereklimüdahalede bulunduğu, bölgede binaya ait olduğu belirtilen ikinci foseptik çukurunun da yerinin belirlenerek gerekli çalışmayla bu alanın doldurulacağı kaydedildi.

ÇUKURA BU KEZ İŞ MAKİNESİ DÜŞTÜ

Belediye ekiplerinin çalışması sürerken bir çökme daha yaşandı ve bu kez çukura belediyeye ait bir kamyon düştü.

Sayfa Yükleniyor...