‘Dev ekranlı iPad 2014'te geliyor'

Tablet piyasasına Ekim ayında 9.7 inç ekran genişliğinde iPad Air’i sunan Apple, bir sonraki tableti için çalışmalara başlamış olabilir.

20.11.2013 - 09:56

‘Dev ekranlı iPad 2014'te geliyor'

Apple, Steve Jobs’ın ardından hayatta olan diğer kurucusu Steve Wozniak’ın tavsiyelerini dinliyor olabilir. iPhone 5S’in iki ayrı boyutta sunulması gerektiğini savunan, iPad mini’in cebine sığmadığını söyleyen, iPad Air’in ise belleğini yetersiz bulan Wozniak,  Apple’ın tasarım konusunda daha fazla çalışması gerektiğini öne sürmüştü.

Korea Times gazetesine konuşan bir Apple yetkilisinin verdiği bilgiye göre, elektronik devi gelecek yıl piyasaya sunmak üzere Retina Display teknolojisine sahip 12.9 inç genişliğinde bir model üzerinde çalışıyor. Ultra HD çözünürlüğe sahip olacağı iddia edilen tabletin, görüntü kalitesinde iPad Air geride bırakması bekleniyor.

İDDİALAR YENİ DEĞİL
MacRumors sitesinin haberine göre, dün Korea Times’ı arayan Apple yetkilisi, ‘Şirketin parça tedarikçilerinden birinin yeni iPad’de kullanılmak üzere 12.9 inç ekran ürettiğini, yeni modelin gelecek sene sunulacağını’ söyledi.

Yetkili, görüntü kalitesi son derece üstün olacağını iddia ettiği yeni nesil iPad’in, Ultra High Definition (UHD) kalitesi sunacağunu öne sürdü.

Wall Sreet Journal gazetesi, Temmuz ayında Apple’ın 12.9 inç genişliğinde iPad üzerinde çalışıyor olabileceğini belirtmiş ve şirketin aynı zamanda daha büyük bir iPhone üzerinde plan yaptığını iddia etmişti. Araştırma şirketi NPD DisplaySearch ise Ekim ayındaki raporunda, Apple’ın 12.9 inç ekranlı iPad planınından bahsederek WSJ haberini bir nevi doğrulamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...