Günlük yoğun gemi trafiği yaşayan İstanbul Boğazı bugün bir tehlike daha atlattı.

150 metre uzunluğundaki kereste yüklü dev gemi, dümen arızası nedeniyle Yeniköy'de sanatçı Oya Başar'a ait olan yalıya çarptı.

Bulgaristan'dan İzmit Körfezi'ne giden ve Yeniköy açıklarında karaya oturan ''Saint Vincent'' bayraklı ''Ella J'' adlı Ro-Ro gemisi, Safiye Aksoy'a ait olan ve sanatçı Oya Başar'ın yaklaşık bir yıldır kiracı olarak oturduğu yalının önündeki dalgakıranlara çarparak durabildi.

Olay sırasında kızıyla birlikte yalıda bulunan Oya Başar, gazetecilerin ''Korktunuz mu?'' şeklindeki sorusu üzerine, ''Tabii ki korktuk, korkmamaya olanak var mı? Kocaman bir gemi evimizin içine giriyor yani. Çok enteresan bir şey gerçekten. Biz bunları çok oynadık da gerçek olacağını tahmin etmiyorduk ama gerçek. Demek ki çok doğru şeyleri oynamışız'' diye konuştu.

Oya Başar, evde panik yaşanıp yaşanmadığına ilişkin soruya karşılık da ''Tabii ki panik yaşandı. Kızım üst kattaydı. Ona bir şey olmasın diye avaz avaz bağırarak, çocuğumu alıp dışarı çıktım'' dedi.

10 bin 782 grostonluk Ro-Ro gemisinin kurtarılması amacıyla bölgeye sevk edilen römorkör ve kurtarma botlarının çalışmaları sürüyor.

Kıyı Emniyeti Gemi Kurtarma ekiplerine bağlı 2 bot, geminin kurtarılması için yardıma gönderildi. Kazada can ve mal kaybı bulunmadığı öğrenildi.

Boğaz'da yaşanan korku dolu anlar cep telefonuyla görüntülendi.

Kereste yüklü Ro-Ro gemisi, bulunduğu yerden halatlar yardımıyla kurtarılarak Büyükdere açıklarına çekildi.