Seçim gezilerine Zonguldak ile devam eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Madenci Anıtı önünde düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

Seçim vaatlerini tekrarlayan Bahçeli, özetle şu ifadeleri kullandı:

Hükümet üyeleri, kameralar eşliğinde madenlere indi, işçilerimizle sofralara oturdu. Bu kapsamda gösterilen alicenaplık, faciaları engelleme konusunda sergilenemedi. Kazalar durmadı, ölümler kesilmedi, umutlar yine toprak altında kaldı, çocuklar yine yetim bırakıldı. Zonguldak acıya havale edildi, Soma hüzne teslim edildi, Ermenek karanlığa ve feryada itildi. Evladı madende kalan Ermenekli Recep'in çığlıklarını kimse duymadı.

Fıtrattan bahsediyorlar kader diyorlar, fakat çalarken fıtratı hatırlamadılar, haram yerken fıtrata 'fıtrat' demediler, rüşvet alıp verirken Zonguldak'ın hakkını ayakkabı kutularına yığarken kimsenin aklına da fıtrat gelmedi. Sizler çalıştınız, Erdoğan kaçak saray yaptırdı, sizler çabaladınız havuzcular yağmaladı, vurgun seferleri düzenledi. Sizler madenlerde kömürün karasından ekmeğinizi çıkardınız, onlar zift gibi vicdanlarıyla milli kaynakları zimmetlerine geçirdiler.

Ne yaparlarsa yapsınlar, neye başvururlarsa başvursunlar, hırsızlığı örtemeyeceklerdir, pisliği saklayamayacaklardır. Gerekirse ev ev dolaşacağız, AKP'nin lekeli yüzünü anlatacağız, gerekirse uyumayacağız, yorulmayacağız, yılmayacağız, AKP'nin haram ve hıyanetlerini herkesle paylaşacağız. Bizi kimse durduramaz, milli iradeye kimse engel olamaz, doğrunun önüne kimse geçemez.

17-25 Aralık milletin hafızasına kazınmıştır, Çözülme süreci Zonguldak'ın gündemine alınmıştır. Ya önünüze uzatılmış bir lokma ekmeğe rıza göstereceksiniz ya da yeter artık 'nerede benim hakkım' diyerek ayağa kalkacaksınız.
Kararsız duran, henüz tercihini yapmamış kardeşim, boşuna zamanını kaybetme, bil ki MHP seninle senin yanındadır.

Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidecek. Yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetini kökten gidereceğiz. Asgari ücreti net bin 400 liraya çıkarmak için hevesle yürüyoruz. Elleri toprak kokan çiftçi kardeşim Allah’ın izniyle sıkıntılarını gidereceğiz.

İşsiz kardeşimize iş sağlayacağız. Kim, hangi tutarda yardım alırsa alınsın; sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacak. 700 lira aile desteği adı altında ödeme yapacağız.

Hilal kart uygulamasına geçeceğiz, hayırlı olsun. Atamayan öğretmen çilesine son vereceğiz. 7 Haziran’da alayınız öğretmen olacaksınız.

Gelir dağılımındaki adaletsizliği gidereceğiz. Kapatılan beldeleri ve köyleri yeniden kuracağız.

Bölücülüğün ve terörün kökünü kazayacağız, yeni bir anayayı milletimize hediye edeceğiz. Tek başına iktidarımız Türkiye’nin yeniden ayağa kalkmasını sağlayacak. Bizimle yürü Zonguldak, bizimle yürü Türkiye. Ne mutlu Türküm diyene.”