Devlet Bahçeli TBMM'nin açılışına katılamayacak (Doktor tavsiyesi)

Devlet Bahçeli'nin doktor tavsiyesi üzerine, yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla TBMM’de gerçekleşecek etkinliklere katılamayacağı bildirildi.

Haberler - NTV Haber 01.10.2019 - 12:12 | Son Güncelleme : 01.10.2019 - 12:27

Devlet Bahçeli TBMM'nin açılışına katılamayacak (Doktor tavsiyesi)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla TBMM’de gerçekleşecek etkinliklere katılamayacak. 

Konuyla ilgili ilk açıklama NTV canlı yayınında konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan geldi. 

Bahçeli'nin TBMM açılışına katılıp katılamayacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Akçay, "Sayın Genel Başkanımız istirahat ediyor. Tahlilleri periyodik olarak devam diyor. Durumu gayet iyi. Doktorlarının tavsiyesi doğrultusunda hareket edecek. Muhtemelen biz sayın genel başkanımızın istirahatini doktorların tavsiyesi doğrultusunda en iyi şekilde yapmasını arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Ardından yazılı bir açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

"Malum olduğu üzere, geçtiğimiz günlerde üst solunum yolları enfeksiyonu dolayısıyla rahatsızlık geçiren Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli; hastanede kısa süreli bir tedavi görmüş, daha sonra da evinde istirahate çekilmiştir.

TBMM’nin açılışı dolayısıyla meydana gelecek hareketlilik ve siyasetin yoğun gündemi dolayısıyla hastalığının nekahat döneminde yaşayabileceği öngürülen aşırı yorgunluktan uzak kalması gerektiği değerlendirilen Sayın Devlet Bahçeli’nin istirahatleri, doktorlarının tavsiyesi üzerine birkaç gün daha uzatılmıştır.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, bu sebeple yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla TBMM’de gerçekleşecek etkinliklere katılamayacaktır. Bununla beraber, Sayın Genel Başkanımız hızla iyileşmekte, kendilerinin sağlık durumu iyiye gitmektedir." 

Sayfa Yükleniyor...