Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, anayasa değişikliği teklifi görüşmelerini değerlendirdi.

"Bu anayasa değişikliğinin Meclis'te referandum yolu açık olarak kabul edileceği görülüyor" diyen Bahçeli, anayasanın Meclis’ten geçmemesi halinde Parlamento seçimlerinin yenilenmesi gerektiğini belirterek, erken seçim sinyali verdi.

Gizli oylama sonuçlarını da değerlendiren Bahçeli, "Oylamada ani iniş çıkış beklemiyorum. Düşüş beklemiyorum artış olabilir" dedi.

"REFERANDUM SÜRECİNDE TÜRKİYE'YE YAYILABİLİR"

Bahçeli'nin gündeminde Meclis'te yaşanan gerginlikler de vardı.

Görüşmelerde özellikle bir gerilim stratejisi izlendiğini belirten MHP Lideri’nden önemli bir de uyarı geldi.

Gerilimin bu şekilde devam etmemesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, "Meclis'teki gerilim referandum sürecinde Türkiye geneline yayılabilir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin, oturumda parti yönetimine muhalif tavır alan Yusuf Halaçoğlu ile yan yana oturması dikkat çekti.
Bahçeli'nin, oturumda parti yönetimine muhalif tavır alan Yusuf Halaçoğlu ile yan yana oturması dikkat çekti.

"MHP'YE YAPILAN HAKSIZLIK"

Bahçeli'ye fire tartışmaları da soruldu.

"Fireyi mercekle aramak lazım" diyen Devlet Bahçeli, "Kabul ve ret lotosu oynanıyor. MHP'ye yapılan haksızlık, doğru bulmuyorum" dedi.

MHP Lideri, terör soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

74 yaşındaki Türk'ün sağlık sorunları olduğunu hatırlatan Bahçeli, Türk'ün tedavisine fırsat verecek şekilde tutuksuz yargılanması gerektiğini belirtti.

Bahçeli'ye son olarak Türkiye ile Irak arasında bir dönem gerilime neden olan Başika kampı ile ilgili son gelişmeler de soruldu.

MHP Lideri, "Başika'dan sonuç almadan geri adım atmamak lazım" dedi.