Devlet hastanesinde cinsel içerikli görüntü skandalı

Kocaeli Devlet Hastanesi'nde acil laboratuvarında görevli bir personelin bilgisayarından açılan cinsel içerikli görüntüler hasta bekleme salonundaki ekrana yansıdı. Gözaltına alınan personel açığa alındı.

Haberler - İHA 27.02.2019 - 16:34

Devlet hastanesinde cinsel içerikli görüntü skandalı

Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde bir laboratuvar personelinin bilgisayardan açtığı cinsel içerikli görüntü, hasta bilgilendirme ekranına yansıdı. Şikayet üzerine gözaltına alınan personel hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Olay, 17 Ocak Perşembe günü, İzmit'teki Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servis ünitesi içerisindeki laboratuvar bölümünde meydana geldi. Laboratuvarda görevli bir teknisyenin kullandığı bilgisayardan açılan cinsel içerikli görüntü, bekleme salonunda bulunan hasta bilgilendirme ekranına yansıdı.

Görüntüleri fark eden hasta ve hasta yakınları, cep telefonlarıyla kaydettikten sonra konuyla ilgili polise şikayette bulundu. Şikayet üzerine, ismi öğrenilemeyen laboratuvar teknisyeni gözaltına alındı.

Saraybahçe Polis Merkezi'ne götürülen laboratuvar teknisyeni, ifadesinde, bilgisayarda film izlemek için internet sitesine bağlanmak istediği sırada sayfanın otomatik açıldığını iddia etti.

Teknisyenin polis ve savcılıktaki ifadelerinin ardından Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da hakkında soruşturma başlatıldığı ve açığa alındığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...