Antalya'da akşam saatlerinde şiddetini attıran ve zaman zaman saatte 95 kilometre hıza ulaşarak fırtınaya dönüşen rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine giren Antalya'da, kent merkezindeki yağışın şiddeti akşam saatlerinde arttı. Kuvvetli yağışla birlikte güneyden saatte ortalama 50-60 kilometre hızla esen rüzgar zaman zaman 95 kilometreye ulaşarak fırtınaya dönüştü.

Belediye ve itfaiyeye kentin çeşitli bölgelerinden su baskını ihbarları gelirken, polis ekipleri de su dolan bazı alt geçitlerden araçların geçişine izin vermedi. Yolların şiddetli yağış nedeniyle su dolmasıyla araç sürücüleri de zaman zaman zor anlar yaşadı.

Bu arada Yıldız Mahallesi Şakrak Caddesinde çöp boşaltmak için evinden çıkan 60 yaşındaki Emine Bulut, Uğurlu Camisi'nin bahçesinde bulunan ve yıldırım düşmesi sonucu devrilen ağacın altında kaldı. Devrilen ağacın elektrik tellerini koparması da tehlike yarattı.

Yaralanan Bulut'u ambulans beklerken şiddetli yağıştan korumak için yakınları şemsiye açtı. Bulut'un yakınları ambulansın geciktiğini öne sürerek tepki gösterdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri Bulut'u ağacın altından çıkarırken, yaralı kadın ambulansla hastaneye kaldırdı.

DENİZLİ'DE EVLER SU ALTINDA
Öte yandan, Denizli'de akşam saatlerinde aniden bastıran yağmurda, 150’ye yakın ev ve iş yeri ile cadde, sokak, yol ve köprülü kavşaklar sular altında kaldı.