Devrilen kale direği can aldı

Diyarbakır'da bir lisenin halı sahasında top oynarken üzerine kale direği devrilen 16 yaşındaki lise öğrencisi Süleyman Taş hayatını kaybetti.

26.11.2013 - 17:31

Devrilen kale direği can aldı

Şehitlik Teknik Eğitim ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesindeki halı sahada öğrenciler arasında oynanan futbol maçında önceki gün üzücü bir olay yaşandı.

Kalecilik yapan 10. sınıf öğrenisi Süleyman Taş (16), iddiaya göre ayağının fileye takılması sonucu yere düştü. Bu esnada sabit olmadığı için devrilen kale direği Taş'ın kafasına çarptı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen ambulans ile Dağkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Taş, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Üçkuyu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakım ünitesine alınan Taş kurtarılamadı.

Görgü tanığı öğrenciler, kaleci olan Süleyman Taş'ın degaj yapmak için kale içine geri çekildiğini ve ardından ayağıyla topa vurmak için hızlı şekilde hamle yaptığını belirterek, "Bu sırada ayağı fileye takılan Taş yere düştü ardından devrilen direk de yerdeki Taş'ın kafasına düştü" ifadesini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...