Dijital reklamın en iyileri açıklanıyor

IAB Amerika’nın lisansıyla ilk kez bu yıl düzenlenen Mixx Awards (Marketing Intelligence and Excellence) 25 Kasım’da sahiplerini bulacak.

Dijital reklamcılığın en iyilerinin, sektöre ve hizmet ettikleri markalara kattıkları artı değerleri tescilleyen Mixx Awards 2010 ödülleri 25 Kasım Perşembe günü Four Seasons Bosphorus Otel’de sahiplerini bulacak.

IAB Amerika’nın lisansıyla ilk kez bu yıl düzenlenen Mixx Awards (Marketing Intelligence and Excellence), sektörün alışılagelmiş yarışmalarının aksine interaktif reklam kampanyalarını performanslarıyla birlikte değerlendiriyor.

Ajansla reklamverenin birlikte katıldığı yarışmada stratejiden yaratıcı çalışma ve uygulamaya, medya planlamasından entegrasyona, verimlilikten yatırımın geri dönüşüne (ROI) kadar tüm iletişim katmanları ele alınıyor, puanlanıyor. Kazanan çalışmalar arasından uygun nitelikte olanlar, yarışmanın Avrupa ayağı olan Mixx Europe’a katılmaya hak kazanıyor.

Mixx Awards, marka farkındalığı, doğrudan pazarlama, ürün lansmanı, marka siteleri, çapraz mecra entegrasyonu, dijital entegrasyon, mobil platformlar, sosyal pazarlama, oyunlar, ev dışı interaktif dijital reklamlar, markalı içerik, B2B, kar amacı gütmeyen hizmetler olmak üzere 13 farklı kategoriyi kapsıyor. Bu yıla mahsus olmak üzere Mixx'in jürilik görevini IAB Yönetim Kurulu üstlenecek. Böylece çalışmalar ajans, reklamveren ve yayıncı gibi dijital dünyanın tüm taraflarının temsil edildiği bir jüri tarafından değerlendirilmiş olacak.

01.04.2009 – 30.09.2010 döneminde gerçekleştirilen reklam kampanyalarının katıldığı Mixx yarışmasının ödül töreni 25 Kasım 2010’da Four Seasons Bosphorus’ta düzenlenecek. IAB Türkiye yetkilileri, Mixx’in dijital dünyanın gelişimi adına önemli bir misyon üstleneceğini çünkü Mixx başvurularının her birinin, interaktif reklamcılığın pazarlama iletişimindeki yerini, etkisini ortaya koyan bir başarı öyküsü olacağını belirtiyor.

Bu yönüyle bir eğitim aracına dönüşecek Mixx Awards 2010’la ilgili ayrınıtılı bilgi almak, Mixx raporlarının nasıl yazılması gerektiğini öğrenmek, geçen yıl ABD’de yılın en iyisi seçilen Ada Bekçisi kampanyasına dair ayrıntıları görmek ve jüriyi yakından tanımak için www.mixxawards-tr.org adresini ziyaret etmenizi öneririz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...