Dikkat sakın dokunmayın!

Afyonkarahisar'daki patlamanın ardından çevreye saçılan bombaların yarattığı tehlike sürüyor. Halen toplanamayan bombalar için polis el ilanı dağıttı.

07.09.2012 - 09:18

Dikkat sakın dokunmayın!

Afyonkarahisar'daki 500. İstihkam Ana Depo Komutanlığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposundaki patlamanın ardından çevreye dağılan bombalar tehlike saçıyor.


Kilometrelerce uzağa dağılan bomba parçaları, uzman ekipler tarafından toplanmaya çalışılıyor. Ancak geniş bir araziye yayılan parçalara ulaşılması günler alabilir.

Bu yüzden bölgede yaşayan yaklaşık 4 bin sivilin güvenliği için geçici tedbirler alınıyor. Kışlaya çok yakın evler boşaltılırken, mühimmat parçalarına karşı uyarmak için el ilanı dağıtıldı.

Dağıtılan el ilanlarında 3 tip el bombasının fotoğrafı yer alıyor. Resimde görülen el bombalarına rastlayanların dokunmadan polise haber vermesi isteniyor.

Patlama nedeniyle en büyük hasarı kışla yakınındaki Harman Mahallesi gördü.

Mahallede can kaybı ve yaralanan olmadı. Patlama sırasında mahallelinin evlerinde olması can kaybını önledi.

Patlamayla birlikte askeri birlikteki binalardan kopan beton parçaları, taş ve demir parçaları mahallenin üzerine yağdı. Evlerin camları kırıldı, çatılar çöktü. Çok sayıda araç da taş ve demir parçaları yüzünden zarar gördü.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...