Dilmen’den suç duyurusu

Eski Milli futbolcu Rıdvan Dilmen, hakkında yalan haber yaptığı gerekçesiyle bir gazete hakkında Sarıyer Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Dilmen, "Şike iddiaları ile ilgisinin olmadığını" söyledi.

19.04.2010 - 12:58

Eski Milli Futbolcu Rıdvan Dilmen, yasadışı dinleme yapan şebekeye yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında bir süre gözaltında tutulmuştu.

Sarıyer Adliyesi'ne saat 11.00 sıralarında gelen Rıdvan Dilmen, yaklaşık 45 dakika kaldığı adliyeden çıkışı sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Adliyeye geliş nedeniyle ilgili bir soru üzerine Dilmen, futbolda şike iddialarına ilişkin soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Fazıl Arslanalp ile görüştüğünü, kendisi hakkında çıkan yazılar ve belgeler ile ilgili 'suç duyurusu'nda bulunmak istediğini belirttiğini kaydetti.

Savcıya, kendisi hakkında bir suç duyurusu ve belge olup olmadığını sorduğunu kaydeden Dilmen, savcının kendisinin ifadesini almasını gerektirecek bir duyuru ve belge mevcut olmadığını söylediğini anlattı. Dilmen, Cumhuriyet Savcısının kendisine hiçbir soru da yöneltmediğini belirtti.

''Önceki konuyla ilgili ifadenizi istediler mi?'' şeklindeki bir soruya da Dilmen, ''Hayır. Savcıya, 'O konuyla ilgili ifademe ihtiyacınız var mı efendim?' dedim. 'Hayır, seninle ilgili bir ifade almamız gerekmiyor şu anda' dedi'' şeklinde yanıt verdi.

Dilmen, ''Sizi en çok kızdıran neydi? Teknik takibe takıldığınız konu mu?'' diye sorulan soru üzerine de, ''Hayır, hayır. Ben şimdi o konulara girmek istemiyorum, sayın savcımıza dedim ki; 'bu şike dosyasında adım geçiyor mu?', 'Hayır' dedi. Ben de teşekkür ettim'' diye konuştu.

Rıdvan Dilmen, televizyon programında gösterdiği dergiyi savcıya sunup sunmadığına yönelik bir soruya da şu yanıtı verdi: ''O belge, gazete müdürlerinde ve kendisinde, savcı beyde de var. Ama savcı, 'bende resmi bir belge yok dolayısıyla senin ifade vermeni gerektirecek bir şey de yok' dedi.''

Dilmen, ''Konuyla ilgili kimde ne varsa, kim yayınladıysa ona dava açtım'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...