Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, daha önce SGK il müdürlerine yönelik uyarılarını, İş-Kur İl Müdürlerine verdiği brifingte de tekrarladı.

Çalışma Bakanı Ömer Dinçer, "Her ilden ne kadar şikayet geliyor biriktiriyorum, haberiniz olsun, istatistiklerini yapıyorum. Bunları göz önüne alacağım. Referanslarınız sizi kurtaramaz. Ama o işte kalmanız ve o işi götürmeniz için yeterli değildir" dedi

"Görevimiz il müdürü olduktan sonra güzel bir makam odası hazırlamak değil. Görevimiz o kentin işsizlerine nasıl meslek kazandıracağız diye yanmaktan geçer" diyen Dinçer, İş-Kur'la ilgili kendisine doğru rakamlar verilmemesinden de şikayetçi oldu.

Dinçer, "İllerinize geliyorum, bana bir brifing veriyorsunuz. O brifingte o kadar başarılı rakamlar var ki ben onlara inansam, İş-Kur'un bu ülkeyi uçurduğunu görmem lazım, ama kamuoyundaki imaja bakınca hiç uyuşmuyor" şeklinde konuştu.

Dinçer, İş-Kur'daki tüm çalışanların kentin işsizlikle ilgili sorunlarını bilmesi gerektiğini de vurgulayarak, “İlle ilgili işsizlik oranını bilmeyen il müdürü benim hiç hoş görebileceğim bir arkadaş değildir. Değil il müdürü o İş-Kur'da çalışan kapıcı dahi o ilin işsizlikle ilgili sorunlarını bilmelidir” dedi.