Küçük bir kasabada büyüyen ve Lindstrom kimliğine bürünmediği sürece gece hayatıyla alakası olmayan multi-enstrümentalist Norveçli Hans-Peter Lindstrom, 10 yıllık müzik kariyerinde DJ’liğin yanısıra prodüktörlük ve plak şirketi sahipliği ünvanlarını katmış bir isim.

Müzikle uğraştığı ilk senelerde dans müzikle alakası olmayan Lindstrom, “Granada” adlı jazzy single’ı sayesinde Giles Peterson ve Francois K tarafından keşfedildi ve ardından Feedelity Records adlı plak şirketini kurarak kariyerine yeni bir yön verdi. 2003 yılında yayınladığı ilk EP’deki “I feel space” parçası ise Lindstrom’un adını dünya çapında duyuran parça oldu.

2005 yılından itibaren prodüktör Prins Thomas ile yaptığı sayısız çalışmanın yanısıra yıllar boyunca Franz Ferdinand, LCD Soundsystem, Tosca ve Best Coast gibi isimlerin parçalarına remix yapan Lindstrom, ürettiği futuristik ritimler sayesinde müzik eleştirmenleri tarafından downbeat disco’nun önde gelen isimlerinden biri olarak tanınıyor. Kariyerine üç stüdyo albümü ve sayısız EP sığdıran sanatçı, 2012’de yayınladığı Smalhans LP’si ile de Pitcfork tarafından yılın en iyi 50 albümü arasında gösterildi.

Sihirli dokunuşuyla modern disco müziğine yön veren Lindstrom 2 Şubat’ta The Hall’da.

Warm-up & after party:
Emre Özalp, Discolog & Aslı Köse

Kapı açılış: 22:00
Biletler: 30 TL