Diyanet'ten fetva yalanlaması

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Dini Bilgilendirme Platformu'nun, bir vatandaşın sorusu üzerine verdiği fetva iddiası tartışma yarattı. Diyanet İşleri Başkanlığı, kurula atfedilen ifadelerin elektronik ortamda hile ve çeşitli kelime oyunlarıyla tahrif edildiğini açıkladı.

08.01.2016 - 17:25 | Son Güncelleme : 08.01.2016 - 17:29

Diyanet'ten fetva yalanlaması

Diyanet İşleri Başkanlığı bugün bazı internet sitelerinde çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bugün bazı internet sitelerinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Dini Bilgilendirme Platformu'na dayandırılarak verilen ifadeler ve bu çerçevede metinde yer alan akıl ve ahlaktan yoksun görüşler Din İşleri Yüksek Kurulumuza ve Başkanlığımıza isnat edilemez" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Elektronik ortamda türlü hile ve desiselerle, çeşitli kelime oyunlarıyla, kendisini vatandaş yerine koyarak platforma soru sorup aldığı cevapları da tahrif ederek, bunu Başkanlığımızı itibarsızlaştırmanın bir yöntemi olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez. Bazı medya kuruluşları tarafından bu tür sapkın, çarpık yorum ve değerlendirmelerin bütün bir topluma Başkanlığımızın görüşü olarak takdim edilmesi hiçbir ahlaki temelle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez. Söz konusu haberle ilgili olarak tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

Sayfa Yükleniyor...