Diyarbakır'a 700 gazeteci geldi, oteller doldu

Çözüm Süreci'nin kritik adımlarından biri bugün Diyarbakır'da düzenlenecek Nevruz Kutlaması'nda atılacak. Etkinlikler başladı, Öcalan'ın mektubu saat 12 gibi okunacak.

Haberler 21.03.2015 - 10:56

Diyarbakır'a 700 gazeteci geldi, oteller doldu

Diyarbakır'da milyonlarca insanın katılım göstermesi beklenen Nevruz kutlaması için olağanüstü bir hareketlilik yaşanıyor.

Güvenlik güçleri Nevruz kutlamaları sırasında yaşanabilecek olası her türlü provakatif girişim için kentte kırmızı alarma geçmiş durumda.

97 ÜCRETSİZ OTOBÜS

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'nca, nevruz etkinliğinin yapılacağı alana ulaşımın rahat sağlanması amacıyla 25 yerden 97 otobüsle vatandaşlar ücretsiz taşınacak.

OTELLER DOLDU, EVLER AÇILDI

Nevruz kutlamaları için yurt içi ve dışından çok sayıda kişinin geldiği Diyarbakır'da otellerde de yer kalmadı. Nevruz Komitesi yer kalmaması nedeniyle gelenlerin konaklaması için bin 500 ev hazırladı.

700 AŞKIN BASIN MENSUBU

Diyarbakır'a gelen yerli ve yabancı basın mensupları, nevruz kutlamalarına ilişkin yayın yapmaya başlarken, alana canlı yayın araçları yerleştirildi. Etkinliği izlemek için 700'ü aşkın basın mensubu akreditasyon yaptı.

NEVRUZ ATEŞİNE 15 TON ODUN

Seyyar baz istasyonları ile tuvaletlerin yerleştirildiği Nevruz alanına kalabalık nedeniyle 2 dev ekran kuruldu. 500 litre mazotun kullanılacağı nevruz ateşi için alana 15 ton odun getirildi.

YAĞIŞ VAR

Diyarbakır'da sabah saatlerinde hafif yağış vardı, şu an yağış durdu ancak ilerleyen saatlerde tekrar bekleniyor. Yağışın 24 saat içerisinde metrekarede 20 ila 30 kilograma ulaşacağı tahmin ediliyor.

Sayfa Yükleniyor...