Diyarbakır'a daha fazla polis

Diyarbakır'daki emniyet uygulaması sırasında açıklamalarda bulunan il emniyet müdürü Adnan Taşdan, kente daha fazla personel atanacağını ve kapandıktan sonra bazı okulları da merkez olarak kullanacaklarını söyledi.

Anadolu Ajansı 10.06.2016 - 06:40 | Son Güncelleme : 10.06.2016 - 06:41

Diyarbakır'a daha fazla polis
Arşiv

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, terörden arındırılan Bağlar ilçesindeki Kaynartepe Mahallesi'nde 500 polisle huzur operasyonu düzenledi.

Polisler tarafından mahallede bulunan bazı ev ve iş yerlerinde emniyet uygulaması yapıldı.

Mahalleye gelerek esnafı ziyaret eden ve sıkıntılarını dinleyen İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, asayiş konusunda Kaynartepe'yi daha huzurlu hale getireceklerini söyledi.

Yeni bölgeler oluşturduklarını belirten Taşdan, "Polis merkezlerimiz bazı okullarda da eğitim bittikten sonra o alanda duracaklar. Çevre sokaklarda uygulama yapıyorlar." diye konuştu.

"DAHA FAZLA PERSONEL ATANACAK"

Taşdan, Bağlar ilçesinde 22 yerde uygulama merkezi bulunduğunu, polislerin sürekli gezdiği ve uygulama yaptığı yerler olduğunu aktararak, şunları söyledi:

"Onun dışında farklı yerlerde de uygulama yapıyoruz. Bu akşam 6 ayrı koldan Kaynartepe'ye girildi. Şu ana kadar aramalarımız, kontrollerimiz devam ediyor. Kimlik sorma, metruk binaların kontrolü, umuma açık yerlerin kontrolü
başta olmak üzere çeşitli uygulamamız var.

Şimdi Diyarbakır'da takviye ekipler var, yaza doğru teşkilat olarak büyümemiz lazım. İçişleri Bakanımız da bunu dikkate aldı ve bu yazın daha fazla personel Diyarbakır'a atanacak. Mümkün olduğu kadar buradaki vatandaşlarımızın sıkıntılı ve şüpheli durumları bizimle paylaşmasını istiyoruz."

Sayfa Yükleniyor...