Diyarbakır’da 2 PKK’lı öldürüldü

Diyarbakır'a saldırı yapmak için geldiği belirlenen 2 PKK’lı terörist düzenlenen operasyonda öldürüldü. Operasyonda bir polis hafif şekilde yaralandı.

Anadolu Ajansı 31.12.2011 - 09:29

Diyarbakır’da 2 PKK’lı öldürüldü

''Polis 155 Hattı"na yapılan bir ihbar üzerine, kente saldırı düzenlemek amacıyla geldiği belirtilen terör örgütü PKK üyesi 2 kişinin bulunduğu Huzurevleri Mahallesi 4'ncü sokaktaki bir eve operasyon düzenlendi.

Polis ekiplerine ateş açarak, el bombası atan PKK üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı.

Operasyon sırasında evde bulunan 2 PKK’lı aşağıya atlayarak hayatını kaybetti. Çatışmada ayağından yaralanan bir polis memuru ise Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Evde yapılan aramalarda patlamış 2 el bombası, 2 uzun namlulu silah ile bir tabanca ele geçirildi.

Olay yerine giderek incelemelerde bulunnan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, “Bu operasyon sayesinde teröristlerin Diyarbakır'da düzenleyeceği saldırı önlenmiş oldu'' dedi.

İKİ POLİSİ ŞEHİT EDEN PKK'LI ÇIKTI
Teröristlerin alınan parmak izlerinden yapılan araştırma ve incelemesi sonucunda, bir teröristin parmak izinin, 22 Eylül'de Turistik Caddesi üzerinde 2 polisin şehit olduğu saldırıda ele geçirilen malzemeler üzerindeki parmak iziyle aynı olduğunun tespit edildiğini vurgulayan Toprak, ''Böylece 2 polisin şehit edildiği saldırı aydınlatılmış oldu. Hem de etkisiz hale getirilen teröristin kimliği tespit edildi'' dedi.

Merkez Sur ilçesinde, 22 Eylül 2011 günü Turistik Caddesi üzerinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda ''Yunus'' ekibinde görevli polis memurları Mehmet Çakır ve Erman Tosun şehit olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...