Diyarbakır’da AK Parti’li başkandan istifa

Diyarbakır'ın Hazro Belediye Başkanı Fethullah Mehmetoğlu AK Parti'den istifa etti. Mehmetoğlu’nun oğlu bir ay önce PKK’lılar tarafından kaçırılmıştı.

Anadolu Ajansı 20.06.2011 - 13:54

PHazro Belediye Başkanı Fethullah Mehmetoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Diyarbakır'da 2009 yılında yapılan yerel seçimde AK Parti'nin belediye başkanlığı kazandığı tek yerin Hazro ilçesi olduğunu bildirdi.

Göreve geldiğinde belediyeyi 6 milyon 500 bin lira ve sadece 2 traktörle devraldığını ifade eden Mehmetoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Şuan toplantıya gidecek bir aracımız, belediye hizmetlerinde kullanabileceğimiz bir kamyon, mezar kazacak bir iş makinemiz ve yangına müdahale edecek bir itfaiye aracımız bulunmamaktadır. Başkan seçildikten sonra belediyemizin sorunlarını içeren raporu Ak Parti İl Başkanlığı'na, milletvekillerine, yerel yönetimlerinden sorumlu AK Parti Genel Başkanı Yardımcısına gönderdik. Ancak hiçbir sonuç alamadık. Bu nedenle Hazro Belediye Başkanı olarak meclis üyelerimle birlikte partimden bugün itibariyle istifa ediyorum.''

Yaklaşık bir ay önce Başkan Fethullah Mehmetoğlu'nun oğlu ve aynı zamanda AK Parti ilçe ikinci başkanı olan Fuat Mehmetoğlu terör örgütü mensuplarınca kaçırılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...