NTV

Diyarbakır'da AKP'ye molotoflu saldırı

Anadolu Ajansı

Türkiye

Kayapınar ilçesinde iki farklı noktaya molotofkokteylli saldırı düzenlendi. AK Parti ilçe başkanlığına saldıranlardan biri yaralı olarak ele geçirildi.

Diyarbakır'da AK Parti Kayapınar İlçe Başkanlığı ile Mustazafder Kayapınar şubesine molotofkokteylli saldırı düzenlendi.

Kayapınar ilçesi, Kayapınar Caddesi üzerinde bulunan AK Parti Kayapınar İlçe Başkanlığı'na kimliği belirsiz kişilerce molotofkokteyli atıldı.

Olaydan sonra AK Parti İlçe Başkanlığı'na gelen Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Abdurrahman Kurt ile İhsan Arslan, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam'dan olayla ilgili bilgi aldı.

Mutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 7-8 kişilik bir grubun AK Parti İlçe Başkanlığı önüne gelerek molotofkokteyli attıklarını söyledi. Binada hasar meydana geldiğini belirten Mutlu, ''Güvenlik güçleri, molotofkokteyli atanlardan birini yaralı ele geçirdi. Olayla ilgili çalışmalar sürüyor'' dedi.

"BUNU HAK ETMİYORUZ"
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Arslan da saldırının provokatif bir eylem olduğunu ifade etti.

Saldırının barışa ve huzura yönelik olduğunu vurgulayan Arslan, ''Yapılan sadece partimize değil, tüm Diyarbakır halkına yapılmış bir eylemdir. Bu eylemleri kınıyoruz. Sonuçlar ne olursa olsun, hükümetimiz bu tür şiddet içeren eylemlerin, terör olaylarının üstesinden gelecektir. Kimse bu tür eylemlerle halkımızın barış ve kardeşliğini bozamaz. Hiçbir hükümet bu kadar cesurca bir adım atmadı. Partimiz bunu hak etmiyor. Bu saldırı açılım sürecini baltalamak için yapılmıştır. Bunu yapanların 'Barış, kardeşlik, demokrasi ve huzur istiyoruz' deme hakları yoktur. Yapan ya da destekleyenlerin bir daha düşünmesi gerekir'' şeklinde konuştu.

Öte yandan, Kayapınar ilçesi Gaziler son durakta bulunan Mustazafder binasına da molotofkokteyli saldırı düzenledi. Çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.