Diyarbakır'da bilindik manzara, düğünlerde 'corona' halayı devam ediyor

Corona virüs vakalarında artışın yaşandığı illerin başında gelen Diyarbakır'da düğün salonlarında bilindik görüntüler çıkmaya devam ediyor. Maske ve sosyal mesafe kuralını hiçe sayan vatandaşlar, işletmecilerin yaptığı uyarılara rağmen kol kola girip corona virüsün yayılmasına davetiye çıkarıyor.

Haberler - İHA 27.08.2020 - 10:08

Diyarbakır'da bilindik manzara, düğünlerde 'corona' halayı devam ediyor

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Mart ayından itibaren 'de de görülmeye başlayan corona virüs vakalarının yayılmasını önleyici tedbirler alınmaya devam ederken, virüsün arttığın illerin başında gelen 'dan bilindik görüntüler çıkmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Adana, Ağrı, Ankara, Bursa, Çorum, Erzurum, Gaziantep, Kayseri, Konya, Mardin, Şanlıurfa, Van ve Yozgat'ta sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinliklere müsaade edilmeyeceğini ayrıca söz konusu 14 ilde yapılacak düğün ve nikahların da en fazla 1 saat içinde tamamlanacağını belirtmesine rağmen Diyarbakır'da bu kurala uyulmadı.

Düğün salonlarını dolduran vatandaşlar, işletmeci ve düğün sanatçılarının uyarılarına rağmen maske ve sosyal mesafe kuralına uymayıp kol kola girerek corona virüsün yayılmasına davetiye çıkardı.

Sayfa Yükleniyor...