Diyarbakır'da bomba yüklü araç bulundu

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, hükümet konağı yakınlarında 150 kilogram patlayıcı yüklü bir araç bulundu.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.03.2016 - 09:38 | Son Güncelleme : 18.03.2016 - 10:38

Diyarbakır'da bomba yüklü araç bulundu
Arşiv

Diyarbakır Hani'de gece devriye görevi yapan polis ekipleri, "Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı" dolayısıyla törenin de yapılacağı hükümet konağına yaklaşık 50 metre mesafede Hürriyet İlköğretim Okulu'nun karşısında park halinde bir araç tespit etti.

Şüphe üzerine araçta yapılan aramada 150 kilogram patlayıcı olduğu belirlendi.

Valilik'ten yapılan açıklamada, Hani ilçesi Merkez Mahallesi Merkez Caddesi'nde devriye görevi yapan polis ekiplerinin, hükümet konağına 50 metre uzaklıkta park halinde şüpheli bir araç tespit ettiği belirtildi.

Otomobilin bomba yüklü olduğunun tespit edilmesi üzerine olay yerine Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nce bomba imha uzmanı ekip gönderildiği kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"3 tüp içinde 150 kilogram patlayıcı bulunan araç, uzman ekiplerce çevre güvenliği alındıktan sonra kontrollü şekilde etkisiz hale getirilmiştir. Söz konusu bombanın Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi anma günü programında patlatılması düşünüldüğü değerlendirilmektedir. Olayla ilgili olduğu değerlendirilen 1 kişi gözaltına alınmıştır. Güvenlik kuvvetlerinin dikkati sayesinde olayda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır."

Sayfa Yükleniyor...