Diyarbakır'da hedef asker ve iş makineleri

Bir ihbardan dönen güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu 7 kişi yaralanırken, bir şantiyeyi basan teröristler 3 iş makinesini yaktı birini çaldı.

Anadolu Ajansı 26.07.2011 - 00:20

Diyarbakır'ın Hani ilçesinin Gömeç köyü yakınlarında teröristlerce düzenlenen saldırıda 4'ü asker 7 kişi yaralandı.

Vali Mustafa Toprak, ihbar üzerine Gömeç köyü kırsal kesiminde yapılan aramada ele geçirilen 600 bin kök Hint kenevirinin imha edildiğini söyledi.

Hint kenevirlerinin imha edilmesinden sonra ilçe merkezine dönen askeri araca terör örgütünce silahlı saldırı düzenlendiğini belirten Vali Toprak, ''Saldırıda, 2 astsubay, 2 asker, muhtar, ziraat teknisyeni ve uyuşturucu şüphelisi yaralandı'' dedi.

Bölgede operasyonlar sürerken, Vali Toprak'tan bir terör eylemi açıklaması daha geldi.

Diyarbakır-Bingöl karayolunun Abalı köyü yakınlarında çift yol yapan şantiyeyi basan basan teröristlerin 3 iş makinesini yaktığını, birini de çaldıklarını belirten Toprak, terör örgütünün vatandaşlara hizmet için yapılan çalışmayı engellediğini, vatandaşlara hizmetin götürülmesini istemediğini söyledi.

Toprak, ''teröristler vatandaşlar için yapılan hizmeti baltalıyor. Vatandaşları mağdur ederek gerçek yüzlerini göstermektedir. Amaçları vatandaşlara götürülen hizmeti engellemek. Ancak, yapılan bu saldırılar hizmetin götürülmesini engellemeyecektir. Yapılan mücadele ve çalışmalar kararlı bir şekilde sürdürülecektir'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...