Diyarbakır'da patlama

Diyarbakır'da Özel Harekat Şube Müdürlüğü yerleşkesinde patlama oldu. Ölen ya da yaralananın olmadığı patlamanın ardından çıkan yangın müdahale sonucu söndürüldü.

Anadolu Ajansı 16.09.2015 - 19:23

Diyarbakır'da patlama

Merkez Sur ilçesi Silvan karayolu üzerinde yer alan İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü yerleşkesinde patlama meydana geldi. Çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürüldü. Olayda ölen ya da yaralananın olmadığı bildirildi.

Diyarbakır Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü'ne ait depoda bugün meydana gelen patlamayla ilgili yaptığı açıklamada, patlayıcı maddelerin kendiliğinden infilak ettiğinin değerlendirildiğini belirtti.

VALİLİK: PATLAYICILAR KENDİLİĞİNDEN İNFİLAK ETTİ

Açıklamada, şöyle denildi:
"Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü'ne ait depoda 16.09.2015 günü saat 13.50 sıralarında belirlenemeyen bir sebepten dolayı patlama meydana gelmiştir. Silvan yolu üzerinde Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Havacılık Şube Müdürlüğü'nün de içerisinde yer aldığı alanda konumlanan, toplumsal olaylarda ele geçirilen ve imha amacı için bekletilen patlayıcı materyallerin saklandığı depoda meydana gelen patlama sonrası çıkan yangın, görevlilerin anında müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürülmüştür. Depoda meydana patlama sonucunda herhangi bir can kaybı meydana gelmemiş olup, bahse konu depo ve civarında maddi hasar meydana gelmiştir. Emniyet görevlilerinin olay yerinde ilk yaptığı incelemede, depoda bulunan patlayıcı maddelerin kendiliğinden infilak ettiği değerlendirilmekte olup, konuyla ilgili çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Çevrede yoğun önlem alan polis, Diyarbakır-Silvan karayolunu güvenlik amacıyla bir süre ulaşıma kapattı.

Sayfa Yükleniyor...