Diyarbakır'da polis aracının geçişi sırasında patlama: 7 şehit, 27 yaralı

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde polis servis aracının geçişi sırasında teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda 7 polis şehit oldu, 13'ü polis 27 kişi de yaralandı.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 31.03.2016 - 17:31 | Son Güncelleme : 31.03.2016 - 23:07

Diyarbakır'da polis aracının geçişi sırasında patlama: 7 şehit, 27 yaralı

Alınan bilgiye göre, Şehirlerarası Otobüs Terminali yakınlarında özel harekat polislerini taşıyan aracın geçişi sırasında şiddetli bir patlama meydana geldi. 

Patlamada sivillerin de bulunduğu 7 polis şehit oldu, aralarında sivillerin de bulunduğu 27 kişi yaralandı. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Patlamanın şiddetiyle Şehirlerarası Otobüs Terminali ve çevredeki çok sayıda binanın camları kırıldı, bazı araçlarda hasar meydana geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırıyla ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan bilgi aldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diledi.

BAKAN YILMAZ'DAN AÇIKLAMA

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’da polis servisine düzenlenen saldırıda 7 polisin şehit olduğunu, 13’ü polis, 27 kişinin yaralandığını belirtti.

Diyarbakır’da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, polisleri taşıyan servis aracına yapılan saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz, saldırıda, 7 polisin şehit olduğunu, 13’ü polis, 14’ü sivil 27 kişinin yaralandığını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...