Diyarbakır'da patlama: 1 ölü

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde, metal hurdaların kamyona yüklenmesi sırasında meydana gelen patlamada 1 işçi öldü, 1 işçi yaralandı.

Anadolu Ajansı 28.12.2015 - 17:45

Diyarbakır'da patlama: 1 ölü

Huzurevleri Mahallesi'nde metal hurdaların bulunduğu iş yerinin önünde kamyona yükleme yapılırken henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama oldu.

Vücutlarına metal parçaların isabet etmesi sonucu yaralanan işçiler Öner Kılıç ve Murat Çelik, 112 Acil Servis ekiplerince kentteki hastanelere kaldırıldı.

Özel bir hastanede tedavi altına alınan Kılıç, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çelik'in ise hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenildi.

Polis ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı.

Olaydan yara almadan kurtulan iş makinesi operatörü Tamer Nihat Sürer, patlamanın işçiler yükleme yaparken yerde bulunan hurdaların arasında meydana geldiğini söyledi.

Patlamanın nedeninin henüz belli olmadığını belirten Sürer, "Patlamayla basınç hissettim ve siyah dumanlar yükseldi. O sırada barut kokusu aldım. Basınçla kulaklarımda ağrı oluştu, gözlerim karardı. Ben de kendimde değildim, ne olduğunu anlamadım. Bir arkadaşımız öldü, biri de yaralandı. Üzüntülüyüz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...