Diyarbakır'da teröristleri evinde barındıran 3 kişiden 2'si tutuklandı

Diyarbakır'da 2 teröriste yardım ve yataklık ederek evlerinde barındırdıkları nedeniyle gözaltına alınan 3 kişiden 2'si tutuklandı.

İHA 14.09.2019 - 12:20

Diyarbakır'da teröristleri evinde barındıran 3 kişiden 2'si tutuklandı

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada gözaltına alınan zanlılardan 2'si tutuklanırken, 1 kişinin ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, 10 Eylül 2019 tarihinde Diyarbakır ili Dicle ilçesi Kurşunlu köyü mülki sınırları içerisinde etkisiz hale getirilen 2 BTÖ mensubuna yardım yataklık yaptıkları, evlerinde barındırdıkları, erzak temin ettikleri tespit edilen S.A., Y.K. ve H.O. isimli şüpheliler “Terör Örgütüne Bilerek ve İsteyerek Yardım Etmek” suçundan gözaltına alınmış, S.A. ve H.O. isimli şahıslar çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmış, Y.K. isimli şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında, PKK/KCK terör örgütünün sivil yapılanması, işbirlikçi faaliyetleri ve finans kaynaklarının kurutulmasına yönelik yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir" denildi.

Sayfa Yükleniyor...