'Diyarbakırspor biraz da Barcelona'dır'

Demokratik Toplum Kongresi’nden Diyarbakırspor’a sürpriz ziyaret. Eşbaşkanlar Türk ve Tuğluk’un ziyareti, 'DTK Diyarbakırspor'a el attı' şeklinde yorumlanırken, DTP’den de 'Diyarbakırspor biraz da Barcelona’dır' açıklaması geldi.

Haberler - NTV Haber 24.08.2010 - 23:13

'Diyarbakırspor biraz da Barcelona'dır'

Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk, Diyarbakırspor Külübü’ne sürpriz bir ziyarette bulundu.

Türk, 'Demokratik Toplum Kongresi, Diyarbakırspor'a el attı' şeklinde yorumlanan ziyarette, "Bu takım hepimizin, halkımızın, Diyarbakır’ın, Amed’in takımıdır. Bu ruhla takımımıza, futbolumuza, arkadaşlarımıza sahip çıkacağız" dedi.

Sporla çok ilgilenmeyen Ahmet Türk ve arkadaşlarının sürpriz ziyaretini yorumlayan Spor yazarı Naci Sapan, hafta sonu yapılan Demokratik Toplum Kongresi’nde bu konuda tavsiye kararı alınmış olabileceğini dile getirdi.

Sapan, “DTK’da resmi bir karar alınmış olmayabilir, bir tavsiye kararı gibi çıktı diye düşünüyorum. DTK'nın görevi, toplumun yaşam biçimini düzenlemek, ona belli mevziler kazandırmak, rahatlatmak... Daha önce de Katalan Bölgesi, Athletic Bilbao, Barcelona örnekleri dile getirliyordu. Diyarabkırspor’u o mantıkla görmeye başladılar” şeklinde konuştu.

"BİRAZ DA BARCELONA’DIR"
Ziyaretin demokratik özerklikle ilgisinin olmadığını belirten Barış ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise, Diyarbakırspor'un aslında biraz da Barcelona olduğunu söyledi.

Demirtaş, “Arkadaşlarımızın Diyarbakırspor'a yapmış olduğu ziyaret özerklikle bağlantılı değildir. Zaten özerklik dediğimiz şey ayrılma, parçalanma ve bölünme değildir.

Biz bölgede veya 'de demokratik özerklik idari sistemine geçtiğimzde, Diyarbakırspor Türkiye liglerinde kopacak değil. Benim gönlümden geçen ve arzuladığım, Diyarbakırspor’un Barcelnoa gibi bir takım olabilmesidir. Diyarbakırlıların gönlünden geçen de budur. Aslında Diyarbakırspor biraz da Barcelona’dır zaten” ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...