Doctor Who’nun dünyası sanal ortamda

Hayatınızın yolculuğuna hazır mısınız? Hepsi Doctor Who’nun özel internet sitesinde...

11.09.2009 - 13:12

Doctor Who’nun dünyası sanal ortamda

Doktor ile hayatınızın yolculuğuna hazır mısınız?

İngiltere'de izlenme rekorları kıran, dünyanın dört bir yanında büyük hayran kitleleri edinen BBC imzalı kült yapım Doctor Who, nihayet Türkiye'de.

Ekrandaki heyecan sanal ortamda da devam ediyor. Doctor Who’nun fantastik dünyası hakkında her şey doctorwho.cnbce.com adresinde.

“Bölüm Rehberi”nde bölümler hakkında bilgi edinirken, “Galeri”de Doktor’un her hafta çıktığı maceraların fotoğraflarına bakabilirsiniz. Masaüstünü Doktor’un eğlenceli dünyasıyla süslemek isteyenlerse “Duvar Kağıtları” bölümündeki görsellerden arzu ettiğini seçebilir.

Doktor çok yoğun bir adam... Her hafta Dünya’yı yeni bir yaratığın elinden kurtarıyor. Bu yaratıklar hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler her hafta güncellenen “Karakter Rehberi”nden faydalanabilir. Ayrıca Doctor Who evrenini ve yaratılışını keşfe çıkmak için “Röportajlar” bölümüne gidebilir, internet üzerinde başka hiçbir yerde bulamayacağınız özel röportajları ve kamera arkası görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bu kadar bilgi edindikten sonra sıra eğlencede. “Oyun” bölümünde “Son Dalek” adlı oyunu bulun. Şimdi evrendeki en kötü yaratık olma sırası sizde! Hayatta kalan son Dalek'i kontrol edeceksiniz. Göreviniz mahsur tutulduğunuz üsten kaçmak. Önünüze çıkan gardiyanlarıysa imha edin!

DOCTOR WHO

Televizyon tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı bilimkurgu dizisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçen İngiliz menşeli Doctor Who, 2005’te baştan aşağı yenilenen versiyonuyla CNBC-e ekranlarında.

Yayın hayatına 1963’te başlayan kült dizi, yaptığı zaman yolculuklarıyla kötülerin en büyük düşmanı haline gelen Doktor adlı eğlenceli bir karakterin etrafında dönüyor. Başrolde izleyeceğimiz ünlü İngiliz oyuncu Christopher Eccleston, seneler içinde Doktor’u canlandıran dokuzuncu aktör olmanın gururunu yaşıyor.

Yardımcısıyla birlikte İngilizlere özgü sıradan bir polis kulübesine girip, zamanlar ve mekanlar arası yolculuklara çıkan Doktor’un nefes kesen maceraları, bugüne kadar 39 ayrı ödüle layık görüldü.

Yeni bölüm Pazar 21.00'de CNBC-e'de...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...