Doğal temizlik malzemeleri

Evinizi temizlerken ağır kimyasallar yerine doğal ürünler kullanmak ister misiniz? İşte birkaç ipucu...

Haberler 18.05.2010 - 09:56

Doğal temizlik malzemeleri

Karbonat ve su: Temizlemek istediğiniz yüzeye biraz karbonat serpin... Daha sonra da nemli bir bez ya da süngerle zemini silin. Eğer inatçı bir leke varsa biraz tuz ve biraz da bileğinizin gücünü kullanın.

Limon suyu veya sirke: Leke ve paslar için limon suyu veya sirke kullanmayı deneyebilirsiniz. Lekeli bölge üzerine limon suyu veya sirke dökün... Birkaç dakika bekleyin. Sonra da yumuşak bir fırçayla fırçalayın.

Dezenfaktanınızı kendinizi yapın: Çamaşır suyu kullanmak yerine kendi dezenfektanınızı kendiniz yapın. 2 bardak suya 3 yemek kaşığı sıvı sabun ekleyin, bu karışıma 20-30 damla tea tree yağı ekleyin...Dezenfektanınız hazır...

Fırınınızı ağır toksinler içeren kimyasallarla temizlemek yerine karbonat ve su ile temizlemeyi deneyin. Eğer yağlı ve ağır bir leke varsa bir gece üzerinde karbonatla bekletin...


Karbonat ve suyu tıkanan lavabolarınız için de kullanmak mümkün. Tıkanmış lavabolarınıza ağır kimyasallarla açmak yerine, bir miktar karbonta dökün sonra da üzerine kaynar su boşaltın.

Sayfa Yükleniyor...