''Balyoz Planı'' iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama emri bulunan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ikinci kez tutuklandı.

Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden dün akşam taburcu edilen Çetin Doğan, avukatları Hüseyin Ersöz ve İsmail Tepecik ile geldiği Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi önünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Doğan, hastalığıyla ilgili tedavi önerilerini göz ardı ettiğini belirterek, arkadaşlarını yalnız bırakamayacağını belirtti.

Bu mücadeleye onlarla birlikte devam edeceğini ifade eden Doğan, ''Herkes görecek ki bu balyoz, çıkaranların, uyduranların kafasına inecek'' dedi.

Sağlık durumunun nasıl olduğunun sorulmasına üzerine Doğan, şunları söyledi: ''Şu an samimiyetle söylüyorum. Kalp, ilaçların dozlarını 4 kat artırmak suretiyle iyiye doğru gidiyor. Ama dün çıktığım zaman 18 idi tansiyonum. Resmi kayıtlarda da vardır. Bir gün önce de öyleydi. Fakat burada bir talep ya da karşılıklı görüşmeler olduğunu öğrendim. Silahlı Kuvvetlerde 50 yıl kalmış bir insanım. Kurumumu zor durumda bırakacak herhangi bir işlem, gayret yapamazdım. O yüzden de 18 tansiyonla dışarı çıktım. Dimdik ayaktayım. Hastanede de arkadaşlarım çok yakından ilgilendiler. Onların hepsine minnettarım.''

Doğan, açıklamalarının ardından nöbetçi savcıya ifade verdi ve ikinci kez tutuklandı.