Doğan: Rutubetli oda, makarna çağı geçti

“Balyoz” davasında yakalanması istenen emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan, askerlerin sağlık durumlarının iyi olmadığını öne sürdü. Doğan, “Rutubetli odalarında kalıp, makarna yiyemezler” dedi.

14.02.2011 - 07:37

“Balyoz” davasında mahkeme salonunda olmadığı için hakkında yakalama kararı çıkan Eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan, Hürriyet gazetesine konuştu.

Nilgün Doğan, emekli ve muvazzaf paşalara karşı topyekün bir siyasi yargı infazı başlatıldığını savundu.

Doğan, şunları söyledi:

“Televizyonlarda seyrettim. Işık Paşa, tutuklu yakınlarıyla görüşmüş. Ben ne yazık ki eşimin yanından ayrılamadığım için gidemedim. Tutuklu yakınlarının çoğu Ankara’dan. Davayı izlemek için Harbiye Orduevi’nde kalıyorlar. Ne diyecek, ne anlatacak tutuklu yakınları? Yapılan haksızlıkları, adaletsizliği anlatıp kendilerine yardımcı olunmasını istemişlerdir.

Bakın bu insanların sağlıkları çok bozuk. Tam da sağlıklarına dikkat etmeleri gereken yaştalar. Rutubetli cezaevleri odalarında kalacak, sürekli makarna yiyecek durumda değiller. Bunları anlatmışlardır tutuklu yakınları. Ben artık karar verdim. Bu haksızlığa karşı neler yapabiliriz, nasıl örgütlenebiliriz, yasal başka ne gibi haklarımız var, sesimizi tüm dünyaya nasıl duyururuz, bunun için çalışacağım. Çok geniş katılımlı bir platform kurmak için harekete geçeceğim. Kararlıyım, artık beni en ön saflarda göreceksiniz. Onlar da görecekler. İnanıyorum ki bu insanları haksız yere suçlayanlar da gün geldiğinde adalete hesap vereceklerdir.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...