Doğan’ın Arınç davasına ret

''Balyoz” davasının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın, kendisi için ''Bodrum'da tatil yapıyor, neşeler saçıyor” diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç aleyhine açtığı manevi tazminat davası reddedildi.

Anadolu Ajansı 25.03.2011 - 11:57

İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın avukatı Barış Tepecik ile Arınç'ın avukatı Yakup Erikel katıldı.

Yargıç Nesime İste, avukatların son beyanlarını dinledikten sonra davanın reddedildiğini açıkladı. Doğan'ın avukatı İsmail Tepecik, ''Biz bu kararı temyiz edeceğiz. Çünkü sayın Başbakan Yardımcısının beyanları müvekkilimi küçük düşürücü ve kişilik haklarına saldırı niteliğindedir'' dedi.

Çetin Doğan'ın avukatlarının hazırladığı dava dilekçesinde, 19 Ağustos 2010'da, Bugün gazetesinde, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, ''Bodrum'da tatil yapıyor, neşeler saçıyor. Gel deyince sedyeye yatıyor. Tahliye kararı çıkınca hastane önünde saatlerce konuşuyor'' sözlerinin yayımlandığı belirtilmişti.

Bu sözlerle, ''Doğan'ın kişilik hak ve değerlerine, onur ve haysiyetine ağır saldırıda bulunulduğu'' ileri sürülen dilekçede, Arınç'tan 30 bin lira manevi tazminat istenmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...