Doğayı döğmeleriyle koruyacak

İngiliz kuş gözlemcisi ve doğasever Tristan Reid,  başlattığı kampanya ile toplanan bağış karşılığında, iki koluna Türkiye'de tehlike altındaki 10 kuş türünün dövmelerini yaptıracak.

22.08.2011 - 07:37

Doğayı döğmeleriyle koruyacak

İngiliz kuş gözlemcisi ve doğasever Tristan Reid, Türkiye yaptığı gezi sırasında Anadolu doğasından çok etkilenerek hızlı yok oluşa dikkat çekmek ve BirdLife’ın Türkiye ortağı Doğa Derneği’nin sadece duyarlı kişi ve kurumların desteği ile yürüttüğü doğa koruma çalışmalarına destek vermek için ilginç bir bağış kampanyası başlattı.

Reid, başlattığı kampanya ile toplanan bağış karşılığında, iki koluna Türkiye'de tehlike altındaki 10 kuş türünün dövmelerini yaptıracak.

Anadolu doğasını tehdit eden bunca etken karşısında sessiz kalamayan Tristan Reid, Doğa Derneği'nin internet sayfasında yayınlanan haberde şunları söyledi: ” Türkiye muhteşem manzaralara, olağanüstü bir biyoçeşitliliğe ve büyüleyici bir kültüre sahip. Asya’dan Avrupa’ya uzanan bu büyük ülkenin beni çok etkilediğini söylemeliyim. Ancak Türkiye’deki nehirlerin birer birer satıldığını duymak benim için çok üzücüydü. Türk hükümeti ülkenin bütün nehirlerini özel şirketlere devretmiş. Bu projelerin Türkiye’nin biyoçeşitliliği ve bölge halkları üzerindeki etkileri çok üzücü. Bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm. Dövmeleri seviyorum ancak kalıcı olacak bir dövmenin gerçekten anlamı olmasını istedim. Bunun gerçekten bir anlamı olacak ve her zaman gurur duyacağım bir şey olacak. Topladığım bağışlar sayesinde Doğa Derneği’nin Türkiye’nin doğal kaynaklarını korumasına katkıda bulunacağım.“ dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...