Doğu 3, Ege 30 derece

Yurdun doğusuda kar yağarken, batısında sıcaklık 30 dereceyi buldu.

21.05.2011 - 16:04

Soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında bulunan Erzurum'a kar yağdı.

Erzurum kent merkezinde aralıklarla etkili olan karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kara dönüştü. Sıcaklık 3 derece.

Kısa süren kar yağışının ardından, yüksek kesimler kısmen beyaza büründü. Son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla Palandöken Kayak Merkezi'nde kar tabakası eriyen kesimler, kar yağışıyla birlikte bölge bölge beyaz örtüyle kaplandı.
        
MUĞLA'DA SAHİLLER DOLDU
Hava sıcaklığının 30 dereceyi bulduğu Muğla'nın Bodrum, Marmaris, Fethiye ilçeleri ve Akyaka beldesinde turistler sahilleri doldurdu.

Bodrum'da hava sıcaklığı öğlen saatlerinde 30 dereceye ulaştı. Bodrum'da tatil yapan vatandaşlar ve turistler sıcak havadan istifade edip denize girerek sahilde güneşlendiler.

Sıcak hava sayesinde yerli ve yabancı turistler Bitez, Kumbahçe, Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak ve Türkbükü plajlarında denize girdi.

Hava sıcaklığının 28 derece ölçüldüğü Marmaris'te sıcak havanın tadını çıkarmak isteyen turistler ve vatandaşlar, park ve bahçeleri doldurdu. İlçe merkezindeki Halk Plajı ve Uzunyalı Sahili'nde yoğunluk yaşanmaya başlandı.

Ölüdenizde sıcaklık 30 dereceyi buldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...