Doğu Anadolu'da kar yağışı bekleniyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Anadolu Ajansı 10.11.2017 - 11:42 | Son Güncelleme : 10.11.2017 - 11:49

Doğu Anadolu'da kar yağışı bekleniyor
Arşiv

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Doğu Anadolu Bölgesi genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı; Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinde aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyretmesi beklenen bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı olması öngörülüyor.

Açıklamada, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadiseleri beklenen bölgede, rüzgarın güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bölgede en düşük hava sıcaklığı Iğdır'da 10, Ağrı'da 6, Kars'ta 5, Ardahan ve Erzurum'da 4, Tunceli'de 3 ve Erzincan'da 2 derece ölçüldü.

Günün beklenen sıcaklığı ise Tunceli'de 15, Iğdır ve Erzincan'da 14, Ağrı ve Erzurum'da 10, Kars'ta 9, ve Ardahan'da 8 derece olacak.

ARDAHAN'DA SİS ETKİLİ OLDU

Ardahan'da gece yaşanan soğuk havanın ardından yüksek kesimlerde sis etkili oldu. Kent merkezinde sağanak etkisini sürdürürken yüksek kesimlerde ise soğukla birlikte sis etkisini gösterdi.

2 bin 581 rakımlı Ardahan-Ardanuç Karayolu'nun Bülbülan yayla mevkisinde akşam saatlerinde soğuk havanın etkili olmaya başlamasıyla özellikle yüksek kesimlerde sis oluştu.

Sayfa Yükleniyor...