Doğu için şiddetli kar uyarısı

Meteoroloji, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman, Batman ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli kar uyarısında bulundu.

Anadolu Ajansı 22.01.2012 - 12:45

Doğu için şiddetli kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bugün Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman, Batman, Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli kar, Hatay'da kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların buzlanma ve don olaylarına karşı tedbirli olmaları istendi.

Bugün Adana, Osmaniye, Mersin ve İskenderun'da da kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yapılan açıklamada, vatandaşların olası muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım risklerine karşı tedbirli olmaları gerektiği kaydedildi.

Öte yandan Hatay'da 10 yıl aradan sonra etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde ulaşım aksadı. Yine Türkiye'nin en sıcak illerinden biri olan Şanlıurfa'da da, 5 yıl sonra kent merkezine kar yağdı.

Gaziantep'te ise yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Dün akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...