Doğumdan sonra güzelleşme sırları

Hamilelik süreci ve doğum sonrasında meydana gelen vücut deformasyonlarını ortadan kaldırmak bazı teknolojik imkanlarla mümkün.

20.02.2012 - 11:03

Doğumdan sonra güzelleşme sırlarıHamilelik döneminde oluşan ve doğum sonrasında önemli ölçüde kendini gösteren vücut deformasyonları sorunlarını çözmek birçok kadın için üstesinden gelmesi çok zor bir sorun. Fakat uzmanlar günümüz teknolojisinin sağladığı imkanlar çerçevesinde bu problemlerden kurtulmanın mümkün olduğunu kaydetti.

Çiçeği burnunda annelerin derisinde oluşan çatlakların, yüzlerinde oluşan lekelerin ortadan kaldırılması için çeşitli estetik müdahaleler gerçekleştirmenin mümkün olduğunu belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hasan Fındık hamilelik ve emzirme sırasında oluşan kilo farklılıkları ve hormon değişiklikleri sonrası  kadınlarda pek çok psikolojık ve bedensel değişikliklerin oluştuğunu söyledi.

Fındık sözlerine şöyle devam etti:“ İstenmeyen bu deformasyonlardan onları kurtarmak için artık pek çok yöntem var. Meme operasyonlarından, bel bölgesi operasyonlarına kadar birçok bölgede düzeltme yapılabiliyor.”

Doğum sonrası lekelere yönelik olarak lazer uygulamalarıyla gerçekleşen cilt soyma prosedürlerinin uygulandığını belirten Fındık çatlaklara yönelik olarak ise yine cihaz uygulamalarıyla birlikte uygulanan  kollojen oluşumunu hızlandıran solüsyonların kullanımıyla başarılı sonuçlar alındığını vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...