Doğuş Çocuk’dan 23 Nisan'da konser

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, ''Disney Konseri: Filmlerden Sihirli Müzikler'' adlı bir konser verecek.

Anadolu Ajansı 08.04.2009 - 13:41

Doğuş Çocuk’dan 23 Nisan'da konser

2006 yılında Doğuş Grubu'nun sosyal sorumluluk platformu Doğuş Çocuk tarafından Şef ve Genel Müzik Direktörü Prof. Rengim Gökmen yönetiminde kurulan orkestranın, 23 Nisan'da Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile birlikte sahne alacağı, ardından 24, 25 ve 26 Nisan tarihlerinde de Türker İnanoğlu Maslak Show Center'da İstanbullu müzikseverlerle buluşacağı kaydedildi.

Konserde ''Aslan Kral (The Lion King)'', ''Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast)'', ''Mary Poppins'' ve ''Tarzan'' gibi animasyon filmleri ve Broadway müzikallerinin seslendirileceği ifade edildi.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası 'nın Türk çocuklarına senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak, çok sesli evrensel sanat müziğini yaygınlaştırmayı hedeflediği, grubun amacının, çağdaş Türk çocuklarının sesini tüm dünyaya duyurmak olduğu vurgulandı.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası 'nın gerçekleştirdiği konserlerden elde edilecek gelirin, Türkiye'nin değişik illerindeki Güzel Sanatlar Liselerine bağışlanacağı bildirilen açıklamada, orkestranın şimdiye kadar gerçekleştirdiği konserlerin geliriyle Uşak, Isparta, Tokat, Bingöl, Adıyaman, Konya, Kocaeli, Kars, Şanlıurfa, Sivas, Hatay, Bartın, Niğde, Erzincan, Siirt, Edirne, Denizli ve Diyarbakır illerindeki liselere çeşitli enstrüman alındığı kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...