Doğu'yu kar, Bodrum'u fırtına vurdu

Doğu’da kar yağışının ardından dondurucu soğuklar etkili oluyor. Kars'ta en düşük sıcaklık eksi 24, Erzurum'da eksi 22 derece oldu. Bodrum'da saatteki hızı 50 kilometreyi bulan fırtınada balıkçı kayıkları battı, ağaçlar devrildi.

02.02.2011 - 13:42

Doğu'yu kar, Bodrum'u fırtına vurdu

Doğu’da kar yağışının durmasıyla birlikte birlikte dondurucu soğuklar etkili olmaya başladı. En düşük sıcaklığı Kars'ta eksi 24, Erzurum'da eksi 22 derece oldu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre en düşük hava sıcaklığı Kars'ta ölçüldü.

En düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 24, Erzurum'da 22, Ardahan'da 18, Ağrı'da 15, Erzincan'da 7, Muş'ta 5 olarak ölçüldü.

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın yapıldığı Erzurum'da ısı, önümüzdeki perşembe gecesi sıfırın altında 28 derece olacak. Kar kalınlıkları, Palandöken'de 76, Konaklı'da ise 68 santimetre olarak ölçüldü.

914 KÖY YOLU KAPANDI
Bu arada bölgede etkisini kaybeden kar yağışının ardından 914 köy yolunun merkezlerle bağlantısı kesildi.

Erzurum'da 333, Ağrı'da 240, Kars'ta 118, Muş'ta 110, Erzican'da 90 ve Ardahan'da 23 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi Müdürlükleri köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor.BUZDA KAYAN ARAÇ DUVARDA ASILI KALDI
Kars'ta yağan karın ardından buz tutan yolda bir araç kayınca Kars Çayı’nın duvarında asılı kaldı.

Buzlanma nedeniyle Kafkas Üniversitesi’ne ait resmi araç kayarak sürüklendi ve Kars Çayı'nın istinat duvarında asılı kaldı. Otomobili duvarda asılı gören vatandaşların, polisi araması üzerine olay yerine çekici, vinç ve greyder geldi. İki saatlik bir çalışmanın ardından asılı kaldığı yerden çıkarıldı.

Kaza sonucu araçta maddi hasar meydana gelirken, sürücü yara almadan kurtarıldı.

BODRUM'U BU KEZ DE FIRTINA VURDU
Bodrum’da saatteki hızı zaman zaman 50 kilometreyi bulan fırtınada balıkçı kayıkları battı, ağaçlar devrildi, ilçenin büyük bölümüne elektrik verilemedi.

Bodrum'a geçen hafta kabus yaşatan sel felaketinin ardından bu kez de şiddetli fırtına etkili oldu. Dün akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar süren fırtına nedeniyle Gündoğan, Yalıkavak ve Göltürkbükü beldelerinde hayat felç oldu.

Saatteki hızı zaman zaman 50 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle balıkçı kayıkları batarken, bazı yatlar demir tarayarak karaya sürüklendi. Balıkçılar sabah teknelerinin durumunu görünce büyük şok yaşadı. Fırtına çok sayıda ağacın kökünden sökülmesine ve işyeri tabelalarının kırılmasına neden oldu. İlçenin büyük bölümüne uzun süre elektrik verilemedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...