Telefonla doktorun 550 bin lirasını dolandırdılar

Erzurum'da telefonla aradıkları doktoru "Banka hesap numaranız terör örgütünün eline geçti" bahanesiyle 550 bin lira dolandırdıkları öne sürülen 2 zanlı yakalanarak gözaltına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 07.09.2016 - 16:38

Telefonla doktorun 550 bin lirasını dolandırdılar

Erzurum'da, bir doktoru telefonla arayıp "banka hesap numaranız terör örgütünün eline geçti" bahanesiyle 550 bin lira dolandırdıkları iddia edilen 2 zanlı MOBESE ve güvenlik kameraları incelenerek yakalandı.

Telefon dolandırıcıları M.N.B ile S.A, bir süre önce Erzurum'da görevli doktor N.Ç'yi cep telefonundan arayarak "Banka hesaplarının terör örgütünün eline geçtiğini" ileri sürerek yardım önerdi.

Hesaplarındaki paraları çekerek kendilerine getirmelerini isteyen M.N.B. ve S.A'nın bu iddiasına inanan N.Ç, aynı gün içerisinde dört kez bankalardan çektiği 390 bin lira ve 55 bin doları bildirilen adrese bıraktı.

Hesabının bulunduğu başka bir bankaya para çekmek üzere giderken dolandırıldığını anlayan N.Ç, durumu polise bildirdi.

Doktor N.Ç'nin şikayetiyle harekete geçen polis, zanlıları yakalamak için çevredeki MOBESE ve bazı iş yerlerinin güvenlik kameralarını inceledi.

Görüntülerden şüphelileri tespit eden polis, M.N.B'yi Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, S.A'yı da Gaziantep'tegözaltına aldı.

Zanlılardan M.N.B'nin otomobilinde 102 bin lira ve 55 bin dolar bulundu.

Erzurum'a getirilen M.N.B, İl Emniyet MüdürlüğüAsayiş Şube Müdürlüğünde ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Diğer şüpheli S.A. da Gaziantep'teki işlemlerinin ardından Erzurum'a gönderilecek.

Sayfa Yükleniyor...