Doktor darp edenlere 17'şer yıl hapis cezası talebi

Adana'da bir doktoru darp eden 3 hasta yakınının toplam 51 yıl hapsi istendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.11.2015 - 12:17 | Son Güncelleme : 11.11.2015 - 12:26

Doktor darp edenlere 17'şer yıl hapis cezası talebi

Adana'da bir doktorun darp edilmesiyle ilgili tutuklanan 3 sanık hakkında 17'şer yıl 10'ar aya kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Adana 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianameye göre, 23 Ekim'de düşme sonucu yaralanan Y.A, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Hasta Y.A'nın kardeşleri Z.A. (53), İ.A. (48) ve M.A. (43), kendilerine söylenen ameliyat saatinin geçtiğini öne sürerek beyin cerrahi servisinde görevli hemşireler G.E. (22) ve D.K'yi (25), ''Bizim hastamız ne zaman ameliyata alınacak. Hemen ameliyata alın, yoksa bu hastaneyi yakarız'' diye tehdit etti.

Görevlilerin çağırması üzerine gelen doktor H.R.K, hasta yakınlarını, ''Beyninde tümör olan küçük bir çocuğun acilen ameliyat olması gerekiyor. Ondan sonra sizin hastanızı ameliyata alacağız'' diyerek sakinleştirmeye çalıştı.

Bunun üzerine 3 kişi, küfür ederek doktor H.R.K.'ye saldırıp, darp etti. Doktor H.R.K.'nin aldığı darbeler sonucu iki kaburga kemiği kırılırken, gözaltına alınan 3 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

İddianamede en üst sınırdan ceza talep edilen 3 sanık hakkında , ''Kemik kırığı meydana gelecek şekilde yaralama'' suçundan 6 yıl 9 ay, ''Birden fazla kişiyle tehdit'' suçundan 8 yıl 9 ay ve 'Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'' suçundan da 2 yıl 4 aya kadar olmak üzere, her biri için 17'şer yıl 10'ar aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Sayfa Yükleniyor...