Dokuz şehitten dördü toprağa verildi

Afrin Harekatı ile Kilis ve Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırılarında şehit olan 9 askerden 4'ü memleketlerinde son yolculuğa uğurlandı. Afrin Harekatı'nda bir tankın isabet alması sonucu şehit olan 5 askerin cenazeleri yarın toprağa verilecek.

NTV Haber 04.02.2018 - 14:29 | Son Güncelleme : 04.02.2018 - 19:45

Dokuz şehitten dördü toprağa verildi

Kilis'te sınır karakoluna, Afrin'den atılan roketin isabet etmesi sonucu şehit olan uzman çavuş Ahmet Bayram için Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde tören düzenlendi.

BAŞBAKAN ŞEHİDİN CENAZESİNE KATILDI

Törene Başbakan Binali Yıldırım da katıldı. Başbakan Yıldırım, şehidin ailesine başsağlığı diledi. Başbakan Binali Yıldırım cenaze kortejinde şehit babasının elini tuttu.

Uzman çavuş Ahmet Bayram 25 yaşındaydı. Törende kardeşleri, şehidin kamuflajı ve üniformasını giydi. Şehidin naaşı Kırıkhan Şehitliği’ne defnedildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ DE TÖRENDEYDİ

Harekatta şehit olan askerlerden uzman çavuş Fevzi Gürsu için memleketi Elaziğ'da tören vardı. Şehit Fevzi Gürsu 28 yaşındaydı ve bekardi. Törene Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı.

Darmık Daği'ndaki çatışmada şehit olan uzman çavuş Ali Yılmaz için memleketi İsparta'da tören yapıldı.

Şehidin naaşı ilk olarak babaevine götürüldü. Bekar olan Ali Yılmaz 2015 yılında Bingöl'de göreve başlamıştı.

Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu Afrin harekatının 15. gününde bir tankın isabet alması sonucu şehit olan 5 askerden biriydi.

Çubukçu, Fırat Kalkanı Operasyonu'nda şehit olan devre arkadaşı teğmen Furkan Yayla'nın cenaze törenine katılmış,  törende arkadaşının annesini teselli etmeye çalışmıştı. Ailesi İzmir'de yaşayan Çubukçu Şanlıurfa'da toprağa verilecek.

Tank şehitlerinden uzman onbaşı Halil İbrahim Aygül 26 yaşındaydı. Nişanlıydı, düğün hazırlığı yapıyordu. Şehit Bursa'da toprağa verilecek.

Şehit uzman onbaşı Fırat Karaca 28 yaşındaydı. 7 yıllık uzman onbaşıydı. Saldırıdan birkaç saat önce memleketi Muş'taki babasıyla telefonda görüşmüştü.

Uzman çavuş Ufuk Akdağ bir çocuk babasıydı ve 29 yaşındaydı. 6 yıllık uzman çavuş olan Akdağ Giresun'da toprağa verilecek.

Er Nurullah Seçen 5 gün önce sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşmış, top mermisinin üzerine "Afrin seçen ailesine selamlar" yazmıştı.

22 yaşındaki Konyalı şehit düğün hazırlığı yapıyordu. Hakkari'de teröristlerin saldırısında şehit olan piyade er Muhammed Osman Akagündüz için Niğde'de tören yapıldı. 21 yaşındaki Akagündüz Beyaz Kışlakçı köyünde toprağa verildi.

Sayfa Yükleniyor...