Dolandırıcılar bu kez Ankara’daki patlamayı kullandı

Masum vatandaşları dolandırmak için her fırsatı değerlendiren dolandırıcılar, Ankara’da 10 Ekim’de meydana gelen patlamayı kullanarak bir vatandaştan 25 bin lira aldı.

CHA 17.10.2015 - 13:59

Dolandırıcılar bu kez Ankara’daki patlamayı kullandı

Edinilen bilgiye göre, Bursa’nın Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi’nde oturan N.G.’yi telefonla arayan dolandırıcılar polis olduklarını belirtip Ankara’da yaşanan kanlı saldırı ile ilgili operasyon yürüttüklerini söyledi.

N.G.’ye operasyon kapsamında yakalanan terör örgütü militanlarından birisinden kimlik bilgilerinin çıktığına inandıran dolandırıcılar bankadan para çektirerek hesaplarına yatırmasını sağladı. N.G. önce Nilüfer’de bulunan bir bankaya ait ATM’den 5 bin 350 lira çekti. Cebindeki 300 lirayla birlikte 5 bin 560 lirayı kendisine söylenen kredi kartı hesabına yatırdı.

Ardından dolandırıcıların yönlendirmesiyle bir bankaya giderek 19 bin 500 lira kredi çeken N.G. kredi çekerken telefondaki dolandırıcının yönlendirmesiyle yeni bir telefon ve sim kartı aldı.

N.G. Nilüfer ilçesi Bankalar Caddesi’nde bir ATM üzerinden iki seferde dolandırıcıların verdiği hesaba 16 bin 600 lira yatıran N.G. yine yönlendirme sonucu dolandırıcıların verdiği kredi kartı hesabına ise 2 bin 800 lira yatırdı.

Dolandırıcıların daha sonra kendilerini başka bir numaradan daha aradığını, ancak sonradan aramaya çalıştığı numaraların kapalı olduğunu gördüğünü söyleyen N.G. toplamda 25 bin 50 lira civarında dolandırıldığı gerekçesiyle polise müracaat edip suçluların bulunmasını istedi.

TELEFONA İNANDI 1850 LİRA KAPTIRDI

Bursa’nın Mudanya ilçesinde ise kendisini telefonla arayan dolandırıcıya inanan A.P ilgili şahsın verdiği hesaba bin 850 lira yatırdı. Dolandırıldığını anlayan A.P. polise giderek suç duyurusunda bulundu.

SAĞLIK SİGORTASIYLA DOLANDIRILDI

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde ise polise müracaat eden U.T. kendisini telefonla arayan dolandırıcının sağlık sigortasının bittiğini, güncelleme yapması gerektiğini söylediğini anlattı. Dolandırıcıya inanıp ekstra bin 500 lira ödememek isteyen U.T. kart bilgilerini verdi. Hesabından 598 lira çekildiğini gören U.T. suçlunun bulunmasını talep etti.

İNTERNET'TE GÖRDÜĞÜ TELEFONU ALMAK İSTERKEN DOLANDIRILDI

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde ise bir internet sitesinde gördüğü cep telefonunun almak üzere ilan sahibi O’yu telefonla arayan M.A. 750 liraya anlaştı. Verilen hesaba 750 lira yatıran M.A. şahsı yeniden aradığında telefonunun kapalı olduğunu gördüğünü belirtip suç duyurusunda bulundu.

Sayfa Yükleniyor...