Dolandırıcılar yüzünden 1 milyon dolarlık evi yarı fiyata sattı

Şanlıurfa'da telefonda aradıkları kişiyi, kendilerini polis olarak tanıtıp, "terör örgütüne yardım ettiğiniz belirlendi" diyerek dolandırdıkları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı - DHA 20.01.2016 - 22:25 | Son Güncelleme : 20.01.2016 - 22:29

Dolandırıcılar yüzünden 1 milyon dolarlık evi yarı fiyata sattı

İstanbul'da yaşayan Moşe Leventer'i telefonla arayan 2 kişi, kendilerini polis olarak tanıtarak, banka hesap ve kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından ele geçirildiğini, paralarıyla terör örgütüne bomba alındığını ve bu kapsamda terör örgütüne yapacakları operasyon için kendilerine para teslim edilmesini istedi.

Polis gibi davranan şüpheliler, Leventer'den çeşitli tarihlerde 90 bin doları elden aldı.

Devamlı aradıkları Leventer'i tehdit eden zanlılar, operasyonun sonuna geldiklerini söyleyerek, bu kez 500 bin dolar istediler.

Bunun üzerine Leventer, 1 milyon dolar değerindeki evini yarı fiyatına sattı ve parayı teslim etmek için ise kızı Liza Leventer'i uçakla Şanlıurfa'ya gönderdi.

Şüphelilerin talimatları doğrultusunda Harran Üniversitesi Eyyübiye Kampüsü önün gelen Leventer'in şüpheli hareketlerini fark eden bir kişi durumu polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri durumu öğrendikten sonra iki zanlıyı bölgede yaptıkları çalışmada gözaltına aldı.

Şanlıurfa Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Liza Leventer, çok büyük maddi kayıp yaşadıklarını ancak polisin müdahalesi sonucu daha büyük bir zarardan kurtulduklarını söyledi.

Hakkını sonuna kadar arayacağını belirten Leventer, "Onlar sizi aradığında ne yapacağınızı bilemiyorsunuz ki hipnotize ediyorlar sanki ve güveniyor insan. Polis ekiplerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Liza Leventer ifadesinin ardından İstanbul'a gönderilirken, zanlıların emniyetteki ifadesi sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...